  • ASPI-6045S-6R8M-T
ASPI-6045S-6R8M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-6045S-6R8M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-6045S-6R8M-T
Datasheet:
ASPI-6045S-6R8M-T
Description:
INDUCTOR POWER 6.8UH SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-6045S-6R8M-T
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    ASPI-6045S
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    31mOhm
  • Max DC Current
    3A
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.9A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    5.9944mm