  • ASPI-0704S-390M-T
ASPI-0704S-390M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0704S-390M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-0704S-390M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-0704S-390M-T
Description:
Fixed Inductors 39uH 20%
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0704S-390M-T
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    ASPI-0704S
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    230mOhm
  • Max DC Current
    910mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2929
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm