  • ASPI-0602S-470M-T
ASPI-0602S-470M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0602S-470M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-0602S-470M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-0602S-470M-T
Description:
Quantity:
In Stock : 747
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0602S-470M-T
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Series
    ASPI-0602S
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    238mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    6.7056mm
  • Width
    6.7056mm