  • ASPI-0530LR-5R6M-T2
ASPI-0530LR-5R6M-T2
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0530LR-5R6M-T2
HK JDW NO:
5-ASPI-0530LR-5R6M-T2
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0530LR-5R6M-T2
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ASPI-0530LR
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.205W 5.60mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.5A
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    65mOhm Max
  • Max DC Current
    4A
  • Current - Saturation
    4A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm