  • ASPI-0418S-180M-T3
ASPI-0418S-180M-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0418S-180M-T3
HK JDW NO:
5-ASPI-0418S-180M-T3
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0418S-180M-T3
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Series
    ASPI-0418S
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.165Lx0.165W 4.20mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    306mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Current - Saturation
    650mA
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm