  • ASPI-0412S-1R2N-T3
ASPI-0412S-1R2N-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0412S-1R2N-T3
HK JDW NO:
5-ASPI-0412S-1R2N-T3
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0412S-1R2N-T3
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Series
    ASPI-0412S
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.88A
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    71mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Current - Saturation
    2A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm