  • ASPI-0310FS-470M-T2
ASPI-0310FS-470M-T2
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0310FS-470M-T2
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-0310FS-470M-T2
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0310FS-470M-T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    ASPI-0310FS
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Current Rating (Amps)
    350mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.6Ohm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    280mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2.9972mm
  • Width
    2.9972mm