  • ASML-16.000MHZ-ET
ASML-16.000MHZ-ET
advertisement
Manufacturer No:
ASML-16.000MHZ-ET
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASML-16.000MHZ-ET
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
ASML-16.000MHZ-ET
Step5Bar-code shipping tag
ASML-16.000MHZ-ET
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.08mm pitch
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASML
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.352W 14.00mmx8.95mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Max Supply Current
    15mA
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm
  • Length
    13.9954mm
  • Width
    8.9408mm