  • ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
advertisement
Manufacturer No:
ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVCMOS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASG-C-V-A-155.520MHZ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASG-C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    VCXO
  • HTS Code
  • Subcategory
    Clock Generators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    5mm
  • Frequency
    155.52MHz
  • Frequency Stability
    ±35ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    45mA
  • Frequency Tolerance
    0.0005%
  • Height
    1.905mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm