  • ASFLM2-27.000MHZ-LR-T
ASFLM2-27.000MHZ-LR-T
advertisement
Manufacturer No:
ASFLM2-27.000MHZ-LR-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASFLM2-27.000MHZ-LR-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators 27MHz 25ppm CMOS 3.3V -40C +85C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASFLM2-27.000MHZ-LR-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ASFLM, Pure Silicon™
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    1μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    10mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm