  • ASFL3-3.6864MHZ-EK-T
ASFL3-3.6864MHZ-EK-T
advertisement
Manufacturer No:
ASFL3-3.6864MHZ-EK-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASFL3-3.6864MHZ-EK-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASFL3-3.6864MHZ-EK-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASFL3
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.1mm
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    5mA
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm