  • ASEMPC-12.000MHZ-LR-T
ASEMPC-12.000MHZ-LR-T
advertisement
Manufacturer No:
ASEMPC-12.000MHZ-LR-T
HK JDW NO:
5-ASEMPC-12.000MHZ-LR-T
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASEMPC-12.000MHZ-LR-T
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ASEMP, Pure Silicon™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Base Resonator
    MEMS
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Power Supplies
    2.5/3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    26mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm