  • ASEMB-18.432MHZ-LC-T
ASEMB-18.432MHZ-LC-T
advertisement
Manufacturer No:
ASEMB-18.432MHZ-LC-T
HK JDW NO:
5-ASEMB-18.432MHZ-LC-T
Description:
18.432MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 16mA Standby (Power Down)
Step5Bar-code shipping tag
ASEMB-18.432MHZ-LC-T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • HTS Code
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    18.432MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    16mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm