  • ASE-50.000MHZ-LR-T
ASE-50.000MHZ-LR-T
advertisement
Manufacturer No:
ASE-50.000MHZ-LR-T
HK JDW NO:
5-ASE-50.000MHZ-LR-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSC 50.000 MHZ 3.3V SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASE-50.000MHZ-LR-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ASE
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Current Rating
    6.5mA
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    19mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    19mA
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.4892mm