  • ASDMPC-33.000MHZ-LR-T3
ASDMPC-33.000MHZ-LR-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASDMPC-33.000MHZ-LR-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASDMPC-33.000MHZ-LR-T3
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators 33.000MHz 25ppm -40C +85C 3.6Volt
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASDMPC-33.000MHZ-LR-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASDMP, Pure Silicon™
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    Solder
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    33MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    33MHz
  • Power Supplies
    2.5/3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm