  • ASCO-2.048MHZ-L-T3
ASCO-2.048MHZ-L-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASCO-2.048MHZ-L-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASCO-2.048MHZ-L-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASCO-2.048MHZ-L-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASCO
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    2.048MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Max Supply Current
    4.5mA
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    1.1938mm