  • ASAKMPD7-32.768KHZ-T3
ASAKMPD7-32.768KHZ-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASAKMPD7-32.768KHZ-T3
HK JDW NO:
5-ASAKMPD7-32.768KHZ-T3
Step5Bar-code shipping tag
ASAKMPD7-32.768KHZ-T3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ASAKMP
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • Voltage - Supply
    1.6V~3.63V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    30μA
  • Physical Dimension
    1.6mm x 1.2mm x 0.6mm
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • Rise Time-Max
    200ns
  • Fall Time-Max
    200ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm