  • ASAK2-32.768KHZ-J-T
ASAK2-32.768KHZ-J-T
advertisement
Manufacturer No:
ASAK2-32.768KHZ-J-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASAK2-32.768KHZ-J-T
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASAK2-32.768KHZ-J-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASAK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.7mm
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • Rise Time-Max
    60ns
  • Fall Time-Max
    60ns
  • Symmetry-Max
    40/60%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Max Supply Current
    240μA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm