  • AS0805KRX7R9BB473
AS0805KRX7R9BB473
advertisement
Manufacturer No:
AS0805KRX7R9BB473
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AS0805KRX7R9BB473
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AS0805KRX7R9BB473
Description:
AS 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 11282
Step5Bar-code shipping tag
AS0805KRX7R9BB473
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm