  • AS-6.000-18
AS-6.000-18
advertisement
Manufacturer No:
AS-6.000-18
Manufacturer:
Raltron Electronics
HK JDW NO:
653-AS-6.000-18
Package:
HC-49/US
Datasheet:
AS-6.000-18
Description:
Quantity:
In Stock : 5791
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AS-6.000-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AS
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.197W 11.35mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Frequency
    6MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Operating Frequency
    6MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    500 µW
  • Series Resistance
    80Ohm
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm