  • AQR30A2-S-Z18/28VDC
AQR30A2-S-Z18/28VDC
advertisement
Manufacturer No:
AQR30A2-S-Z18/28VDC
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
HK JDW NO:
590-AQR30A2-S-Z18/28VDC
Package:
Hockey Puck
Description:
SSR RELAY SPST-NO 30A 75-250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AQR30A2-S-Z18/28VDC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Hockey Puck
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    AQ-R
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Screw
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Max Output Current
    30A
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    18V~28VDC
  • Throw Configuration
    SPST
  • Max Output Voltage
    250V
  • Relay Type
    Relay
  • Voltage - Load
    75V~250V
  • Load Current
    30A
  • Height
    12.5mm
  • Length
    59mm
  • Width
    44.8mm