  • AQR15A1-S-Z4/6VDC
AQR15A1-S-Z4/6VDC
advertisement
Manufacturer No:
AQR15A1-S-Z4/6VDC
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
HK JDW NO:
590-AQR15A1-S-Z4/6VDC
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
AQR15A1-S-Z4/6VDC
Description:
Relay SSR 6V DC-IN 15A 125V AC-OUT 4-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AQR15A1-S-Z4/6VDC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Hockey Puck
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    AQ-R
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Screw
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Max Output Current
    15A
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    4V~6VDC
  • Throw Configuration
    SPST
  • Max Output Voltage
    125V
  • Voltage - Load
    75V~125V
  • Load Current
    15A
  • Height
    12.5mm
  • Length
    59mm
  • Width
    44.8mm