  • AQ149M161JAJBE\1K
AQ149M161JAJBE\1K
advertisement
Manufacturer No:
AQ149M161JAJBE\1K
HK JDW NO:
66-AQ149M161JAJBE\1K
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
AQ 160pF 300V Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ149M161JAJBE\1K
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AQ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    M
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    160pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm