  • AQ149M131JAJBE
AQ149M131JAJBE
advertisement
Manufacturer No:
AQ149M131JAJBE
HK JDW NO:
66-AQ149M131JAJBE
Datasheet:
AQ149M131JAJBE
Description:
AQ 130pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ149M131JAJBE
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AQ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Case Code (Metric)
    2828
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm