  • AQ147M6R8BAJME\500
AQ147M6R8BAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
AQ147M6R8BAJME\500
HK JDW NO:
66-AQ147M6R8BAJME\500
Description:
AQ 6.8pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ147M6R8BAJME\500
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm