  • AQ12EM2R7CAJME\500
AQ12EM2R7CAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
AQ12EM2R7CAJME\500
HK JDW NO:
66-AQ12EM2R7CAJME\500
Description:
AQ 2.7pF 150V Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ12EM2R7CAJME\500
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    M
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    2.7pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm