  • AQ12EA330GAJME\500
AQ12EA330GAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
AQ12EA330GAJME\500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-AQ12EA330GAJME\500
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
Description:
AQ 33pF 150V Ceramic Capacitor ±2% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ12EA330GAJME\500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AQ
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    A
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    33pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm