  • AP130-25SAL-7
AP130-25SAL-7
advertisement
Manufacturer No:
AP130-25SAL-7
HK JDW NO:
233-AP130-25SAL-7
Package:
SOT-223-3
Datasheet:
AP130-25SAL-7
Description:
Fixed PMIC SOT-223-3
Quantity:
In Stock : 14529
Step5Bar-code shipping tag
AP130-25SAL-7
  • Package / Case
    SOT-223-3
  • Number of Pins
    3
  • Weight
    7.994566mg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    300mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Quiescent Current
    100μA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Min Input Voltage
    2.7V
  • Current - Input Bias
    50μA
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    400mV
  • Height
    1mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.3mm