  • AOZ2262AQI-10
AOZ2262AQI-10
advertisement
Manufacturer No:
AOZ2262AQI-10
HK JDW NO:
62-AOZ2262AQI-10
Package:
22-PowerTFQFN
Datasheet:
Description:
4V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 1MHz Tape & Reel (TR) 10A 22-PowerTFQFN
Quantity:
In Stock : 2699
Step5Bar-code shipping tag
AOZ2262AQI-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    22-PowerTFQFN
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EZBuck™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Function
    Step-Down
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    28V
  • Output Type
    Adjustable
  • Voltage - Input (Min)
    4V
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING REGULATOR
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    10A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.8V
  • Topology
    Buck
  • Frequency - Switching
    1MHz
  • Synchronous Rectifier
    Yes
  • Voltage - Output (Max)
    23.8V