  • AOK75B65H1
AOK75B65H1
advertisement
Manufacturer No:
AOK75B65H1
HK JDW NO:
62-AOK75B65H1
Description:
IGBT 650V 75A TO-247
Step5Bar-code shipping tag
AOK75B65H1
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Power - Max
    556W
  • Reverse Recovery Time
    295ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    150A
  • Test Condition
    400V, 75A, 4 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.4V @ 15V, 75A
  • Gate Charge
    109nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    225A
  • Td (on/off) @ 25°C