  • AOCJY2A-100.000MHZ-E
AOCJY2A-100.000MHZ-E
advertisement
Manufacturer No:
AOCJY2A-100.000MHZ-E
HK JDW NO:
5-AOCJY2A-100.000MHZ-E
Package:
6-DIP (0.600, 15.24mm), 5 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
Step5Bar-code shipping tag
AOCJY2A-100.000MHZ-E
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    AOCJY2
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.827W 21.00mmx21.00mm
    VCOCXO
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Depth
    21mm
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppb
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Frequency
    100MHz
  • Height
    10.9982mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Length
    21mm
  • Width
    21.0058mm