  • AOCJY2-13.000MHZ
AOCJY2-13.000MHZ
advertisement
Manufacturer No:
AOCJY2-13.000MHZ
HK JDW NO:
5-AOCJY2-13.000MHZ
Package:
6-DIP (0.600, 15.24mm), 5 Leads
Datasheet:
AOCJY2-13.000MHZ
Step5Bar-code shipping tag
AOCJY2-13.000MHZ
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AOCJY2
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.827W 21.00mmx21.00mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Termination
    Radial
  • Type
    VCOCXO
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    13MHz
  • Frequency Stability
    ±5ppb
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Operating Frequency
    13MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Height
    10.9982mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm