  • AOCJY-20.000MHZ
AOCJY-20.000MHZ
advertisement
Manufacturer No:
AOCJY-20.000MHZ
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AOCJY-20.000MHZ
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Datasheet:
AOCJY-20.000MHZ
Description:
XTAL OSC VCOCXO 20.0000MHZ CMOS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AOCJY-20.000MHZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead, 5 Leads
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    AOCJY
  • Size / Dimension
    1.000Lx0.866W 25.40mmx22.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    VCOCXO
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±5ppb
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    5e-07%
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm
  • Length
    25.4mm
  • Width
    21.9964mm