  • AOC2012VAJC-12.8000T1
AOC2012VAJC-12.8000T1
advertisement
Manufacturer No:
AOC2012VAJC-12.8000T1
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AOC2012VAJC-12.8000T1
Package:
14-SMD, No Lead, 4 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AOC2012VAJC-12.8000T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SMD, No Lead, 4 Leads
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AOC2012
  • Size / Dimension
    0.800Lx0.500W 20.32mmx12.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCOCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    12.8MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppb
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    289mA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±700ppb
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm