  • ANT-868-ID-1000-SMA
ANT-868-ID-1000-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-868-ID-1000-SMA
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-868-ID-1000-SMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT-868-ID-1000-SMA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Feature
    Cable - 1m
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
  • Ingress Protection
    IP67
  • Gain
    0.6dBi
  • Frequency Range
    848MHz~898MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    868MHz
  • Height (Max)
    4.906 124.60mm