  • ANT-418-CW-HWR-SMA
ANT-418-CW-HWR-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-418-CW-HWR-SMA
HK JDW NO:
473-ANT-418-CW-HWR-SMA
Package:
SMA
Step5Bar-code shipping tag
ANT-418-CW-HWR-SMA
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bag
  • Published
    2010
  • Series
    HWR
  • Termination
    SMA Male
  • Frequency
    418MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    40MHz
  • Gain
    0.7dBi
  • Frequency Range
    398MHz~438MHz
  • Antenna Type
    Whip, Tilt
  • VSWR
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Diameter
    8.2mm
  • Height
    142.0114mm
  • Length
    142mm