  • ANT-418-CW-HW-SMA
ANT-418-CW-HW-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-418-CW-HW-SMA
HK JDW NO:
473-ANT-418-CW-HW-SMA
Datasheet:
ANT-418-CW-HW-SMA
Step5Bar-code shipping tag
ANT-418-CW-HW-SMA
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Published
    2013
  • Series
    HW
  • Termination
    SMA Male
  • Frequency
    418MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    30MHz
  • Gain
    0dBi
  • Frequency Range
    403MHz~433MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Height
    119.9896mm
  • Length
    120mm
  • Width
    10.7mm