  • AMPMGFD-11.0590T3
AMPMGFD-11.0590T3
advertisement
Manufacturer No:
AMPMGFD-11.0590T3
HK JDW NO:
5-AMPMGFD-11.0590T3
Datasheet:
AMPMGFD-11.0590T3
Step5Bar-code shipping tag
AMPMGFD-11.0590T3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Frequency
    11.059MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    160μA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm