  • AMPMEGD-37.5000
AMPMEGD-37.5000
advertisement
Manufacturer No:
AMPMEGD-37.5000
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AMPMEGD-37.5000
Package:
4-VDFN
Datasheet:
AMPMEGD-37.5000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMPMEGD-37.5000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency
    37.5MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    160μA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AMPM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V