  • AMPMEGA-74.2500
AMPMEGA-74.2500
advertisement
Manufacturer No:
AMPMEGA-74.2500
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AMPMEGA-74.2500
Package:
4-VDFN
Datasheet:
AMPMEGA-74.2500
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMPMEGA-74.2500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Frequency
    74.25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AMPM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm