  • AMPMEGA-2.0972T3
AMPMEGA-2.0972T3
advertisement
Manufacturer No:
AMPMEGA-2.0972T3
HK JDW NO:
5-AMPMEGA-2.0972T3
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AMPMEGA-2.0972T3
Step5Bar-code shipping tag
AMPMEGA-2.0972T3
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Frequency
    2.0972MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    160μA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm