  • AMPMEDC-5.1200
AMPMEDC-5.1200
advertisement
Manufacturer No:
AMPMEDC-5.1200
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AMPMEDC-5.1200
Package:
4-VDFN
Datasheet:
AMPMEDC-5.1200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMPMEDC-5.1200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VDFN
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AMPM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Frequency
    5.12MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm