  • AMK316AB7226KLHT
AMK316AB7226KLHT
advertisement
Manufacturer No:
AMK316AB7226KLHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-AMK316AB7226KLHT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
AMK316AB7226KLHT
Description:
M 22μF 4V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2088
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AMK316AB7226KLHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    22μF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm