  • AMK107C6475KA-T
AMK107C6475KA-T
advertisement
Manufacturer No:
AMK107C6475KA-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-AMK107C6475KA-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
M 4.7μF 4V Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~105°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AMK107C6475KA-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Dielectric
    X5R
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm