  • AMEPR30C-4864AZ-NA
AMEPR30C-4864AZ-NA
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR30C-4864AZ-NA
Manufacturer:
Aimtec
HK JDW NO:
21-AMEPR30C-4864AZ-NA
Package:
Module
Description:
Led Drvr Module 1-CH Pwm IP67/IP68 48V 0.64A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR30C-4864AZ-NA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wire
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    530 g
  • Max Operating Temperature
    85 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Output Voltage
    48 V
  • Max Output Current
    640 mA
  • Number of Channels
    1
  • Leakage Current
    250 µA
  • Output Power
    30 W
  • Max Output Voltage
    48 V
  • Min Input Voltage
    90 V
  • Max Input Voltage
    305 V
  • Min Output Voltage
    36 V
  • Isolation Voltage
    0 V
  • Max Input Voltage (DC)
    430 V
  • Min Input Voltage (DC)
    120 V
  • Switching Frequency
    130 kHz
  • Height
    59.944 mm
  • Length
    137.414 mm
  • Width
    40.386 mm