  • AMEPR15D-5030AZ-220W
AMEPR15D-5030AZ-220W
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR15D-5030AZ-220W
HK JDW NO:
21-AMEPR15D-5030AZ-220W
Package:
Description:
PMIC
Purchasing and Inquiry
AMEPR15D-5030AZ-220W Overview
These LED drivers have 1 outputs.This is mounted by Wire.The voltage output by it is 50V.For stable operation, it is recommended that the operating temperature not exceed 80°C.Stable operation requires a temperature greater than -20°C.When operating at the maximum output current of 300mA, it is capable of providing all the benefits associated with LED drivers.
AMEPR15D-5030AZ-220W Features
AMEPR15D-5030AZ-220W Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR15D-5030AZ-220W LED Driver ICs applications.
  • Industrial LED Lighting: Image Recognition Devices
  • Auxiliary lights for on-vehicle cameras
  • Gallery lighting
  • Portable lighting
  • Power source for accessories such as car audios, car navigation systems, and ETC systems
  • LED Lighting PFCs, Linear Dimmable
  • Scanners and Handy Terminals
  • Other Electronic Devices
  • Street lighting
  • General lighting
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR15D-5030AZ-220W
  • Weight
    200g
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    82 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    300mA
  • Voltage - Output
    50V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Current - Leakage
    250μA
  • Power - Output
    15W
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    29.972mm