  • AMEOS40-3.3SMAZ
AMEOS40-3.3SMAZ
advertisement
Manufacturer No:
AMEOS40-3.3SMAZ
HK JDW NO:
21-AMEOS40-3.3SMAZ
Package:
Datasheet:
AMEOS40-3.3SMAZ
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 3.3V 8A 40W Medical 6-Pin
Step5Bar-code shipping tag
AMEOS40-3.3SMAZ
    Select All
  • Product Weight (g)
    145
  • Tolerance
    ±2(Typ)
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Open Frame
  • Pin Count
    6
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.5%(Typ)
  • Load Regulation
    1%(Typ)