  • AMEOF3-15SJZ-120
AMEOF3-15SJZ-120
advertisement
Manufacturer No:
AMEOF3-15SJZ-120
HK JDW NO:
21-AMEOF3-15SJZ-120
Package:
12-SIP Module, 6 Leads
Datasheet:
Description:
3W DC/DC Converter
Step5Bar-code shipping tag
AMEOF3-15SJZ-120
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    12-SIP Module, 6 Leads
  • Weight
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Series
    AMEOF3-JZ
  • Size / Dimension
    1.38" L x 0.43" W x 0.71" H (35.0mm x 11.0mm x 18.0mm)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    3 W
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    200mA
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC, 70 ~ 430 VDC
  • Line Regulation
    ±1.5%
  • Load Regulation
    ±3%