  • AMEOF3-12SBJZ-324
AMEOF3-12SBJZ-324
advertisement
Manufacturer No:
AMEOF3-12SBJZ-324
HK JDW NO:
21-AMEOF3-12SBJZ-324
Package:
16-SIP Module, 6 Leads
Datasheet:
Description:
3W DC/DC Converter
Step5Bar-code shipping tag
AMEOF3-12SBJZ-324
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    16-SIP Module, 6 Leads
  • Weight
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Series
    AMEOF3-BJZ
  • Size / Dimension
    1.75" L x 0.51" W x 0.94" H (44.5mm x 13.0mm x 24.0mm)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    3 W
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    250mA
  • Voltage - Input
    90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
  • Line Regulation
    ±2.5%
  • Load Regulation
    ±2.5%