  • AMEL20-15SMAZ
AMEL20-15SMAZ
advertisement
Manufacturer No:
AMEL20-15SMAZ
HK JDW NO:
21-AMEL20-15SMAZ
Package:
Datasheet:
AMEL20-15SMAZ
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 1.33A 20W Medical 4-Pin
Step5Bar-code shipping tag
AMEL20-15SMAZ
    Select All
  • Tolerance
    ±2(Typ)
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Enclosed
  • Pin Count
    4
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    1%(Typ)
  • Load Regulation
    2%(Typ)